Jaké je obvyklé dávkování ?

U dospělých je vhodná kombinace 2 – 3x denně 5g MJ a 3 x denně 10-15 tbl. řasy. Je důležité dodržovat pitný režim, tedy alespoň 2–3 litry, pokud možno neperlivých tekutin denně. Na cílové dávkování je vhodné nastoupat postupně, během cca 4–8 týdnů. Rychlost nastoupání i cílové dávky jsou do jisté míry individuální, dle aktuálního zdravotního stavu, reakcí těla a dalších faktorů.

Zelené potraviny se užívají nalačno, s jídlem i po jídle. Ječmen pitý nalačno se rychleji vstřebá a je výhodné jím zahájit den. Pití po jídle ale jeho účinek výrazně nesnižuje. Chlorellu je třeba konzumovat s nejméně hodinovým odstupem od klasických léků podávaných ústy. Pokud je lék podáván jinak (například nitrožilně) a v zažívacím traktu se s chlorellou nepotká, není hodinový odstup potřebný.

 

Děti ve věku do tří let mají dávkování vždy individuální, a pokud jsou plně kojeny, pak postačí, když zelené potraviny užívá pouze kojící matka. Je vhodné, aby poslední denní dávku zelených potravin užívala spíše odpoledne než večer, protože energie v nich ukrytá může způsobovat přílišnou čilost kojence v době, kdy by měl spát.

Starší děti a děti do 40 kg hmotnosti užívají poloviční dávku

Dětem nad 40 kg již lze podávat stejnou dávku jako dospělým. I u dětí platí, že je vhodné navýšit dávku ječmene i chlorelly v době, kdy je tělo pod větší zátěží. Může to být v době akutního onemocnění, během většího fyzického výkonu, stresu, po úraze nebo operaci.